Lange tijd zochten we het antwoord op stress- en angstklachten in onze hersenen. Recent onderzoek toont aan dat we verder moeten kijken dan dat. Cruciaal is de nervus vagus, die door je hele lijf loopt en in contact staat met al je organen.
Geen wonder dat je stress en angst in je hele lijf kunt voelen. Het goede nieuws is: je kunt via diezelfde nervus vagus ook positieve boodschappen aan je lijf geven.
Dr. Luc Swinnen houdt zich al meer dan 20 jaar bezig met het bestuderen van stress en burn-out. Om aan preventie te doen is een optimale breinwerking nodig. Tijdens deze lezing geeft hij concrete tips om stap voor stap je veerkracht te versterken, je angst te verminderen en stress gerelateerde klachten een halt toe te roepen.
Praktisch
- Woensdag 11 maart om 19.30 uur
- Bib Sint-Laureins (Leemweg 24)
- Gratis
- Op voorhand inschrijven via bibliotheek@sint-laureins.be of christa.coene@telenet.be
Deze lezing is een samenwerking tussen de bibliotheek en de Gezinsbond van Sint-Laureins.
Gepubliceerd op donderdag 5 feb 2026 om 11:07

